Chirurgiczne powiększenie ust (lip lift) Gdańsk

Czas: 1 - 1,5 h

Znieczulenie: miejsowe

Koszt: od 5500 zł

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 1 do maksymalnie 2 godzin i nie wymaga hospitalizacji. Tzw. lift bezpośredni ust polega na usunięciu fragmentu skóry bezpośrednio wokół ust. Nacięcia wykonywane są na granicy bieli i czerwieni wargowej, aby blizna była jak najmniej widoczna. Możliwe jest powiększenie zarówno wargi górnej, jak i dolnej oraz skorygowanie asymetrii ust. Cięcia są zeszywane za pomocą bardzo cienkich szwów. Natomiast tzw. bullhorn lip lift wykonywany jest z cięcia wokół u podstawy nozdrzy i wokół skrzydeł nosa i polega na uwolnieniu, a następnie podwieszeniu tkanek głębokich w tzw. warstwie „deep plane”. Blizna po tym zabiegu jest praktycznie niewidoczna dzięki ukryciu jej na pograniczu nosa i wargi. Po zabiegu podniesieniu mogą także ulec kąciki ust. Bullhorn lip lift daje bardziej dyskretny efekt powiększenia niż bezpośredni lift ust i nakierowany jest bardziej na efekt odmłodzenia spowodowany uniesieniem całej wargi wraz z bielą wargową. Efekty zabiegu utrzymują się przez wiele lat, nadając twarzy młody i pogodny wygląd. Właściwa pielęgnacja skóry i przestrzeganie zakazu palenia tytoniu dodatkowo wspomagają skuteczność leczenia.

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

  • Wyleczenie ewentualnych chorób skóry w okolicy operowanej.
  • Wyleczenie infekcji ogólnoustrojowych, do zabiegu trzeba przystąpić całkowicie zdrowym.
  • W razie często występującej opryszczki, profilaktycznie można 7 dni przed zabiegiem przyjmować Heviran w dawce 2 x 400 mg.
  • W razie przyjmowania leków przeciwkrzepliwych lub istniejących skaz krwotocznych (zaburzeń krzepnięcia krwi), ustalenie schematu leczenia w okresie okołooperacyjnym z lekarzem prowadzącym.
  • Wykonanie badań laboratoryjnych krwi tj. morfologia, koagulogram, antygen HBS, anty-HCV, anty-HIV.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Przez pierwszy tydzień wskazany jest odpoczynek, spanie z lekko uniesioną głową, stosowanie zimnych, suchych okładów na usta, które zmniejszają obrzęki i przeciwdziałają powstawaniu krwiaków. Jeśli założono opatrunki, trzeba starać się utrzymać je jak najdłużej, a następnie pielęgnować ranę według wskazówek lekarza. Należy także powstrzymać się od intensywnej mimiki twarzy, zwłaszcza śmiechu oraz długiego mówienia. Nie należy spożywać twardych pokarmów. Zęby należy myć bardzo ostrożnie miękką szczoteczką. Szwy zdejmuje się po około 7 dniach. Obrzęk, tkliwość, zasinienie mogą utrzymywać się przez kilkanaście dni, a nawet trwać do miesiąca.