Zespół Blask - Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna Gdańsk

KAROLINA KONDEJ

Twierdzi, że od zawsze wiedziała, kim i czym będzie się zajmować… a anonimowe źródła donoszą, że już od dziecka wykazywała takie cechy charakteru i umiejętności, dzięki którym jest dziś uznaną i polecaną specjalistką. Jest lekarką Kliniki Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie od ponad dziesięciu lat przeprowadza operacje naprawcze i korekcyjne blizn, zniekształceń i ubytków po urazach, oparzeniach i zabiegach onkologicznych. Zajmuje się chorymi z wadami rozwojowymi powłok ciała ze szczególnym uwzględnieniem rozszczepów wargi i podniebienia u dzieci, w operowaniu których odnosi niebywałe sukcesy. Leczy chorych na nowotwory skóry, przeprowadza operacje estetyczne. Wykłada na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku i na Politechnice Gdańskiej na Kierunku Inżynierii Biomedycznej. Opiekuje się Studenckim Kołem Naukowym przy Klinice Chirurgii Plastycznej GUMed. Członek: Naczelnej Izby Lekarskiej, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Europejskiego i Światowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran, Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń. Jest autorką i współautorką prac naukowych na temat chirurgii plastycznej oraz leczenia ran i oparzeń, publikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach oraz przedstawianych na licznych międzynarodowych i krajowych zjazdach i sympozjach.

A kiedy nie jeździ jako uczestniczka lub prelegentka na te wszystkie krajowe i zagraniczne staże, szkolenia, kursy i sympozja, jeździ na motorze.

Chirurgia plastyczna to według dr Kondej niespotykane połączenie medycyny, geometrii, psychologii i piękna. Wiedza medyczna to jedno, a drugie – równie ważne – jest postrzeganie detali, czyli tego, jak kształtuje się twarz podczas uśmiechu, jak w czasie rozmowy układa się na niej cień, co właściwie sprawia, że nasze niedoskonałości są zauważalne dla otoczenia i – przede wszystkim – co należy zrobić, by wyeksponować drzemiący w nas… no właśnie – BLASK

ALINA HEDRYCH-OZIMINA

Już na studiach nie mogła się oderwać od zagadnień związanych z chirurgią, a w 2003 roku w czasie stypendium w Niemczech z zaangażowaniem pracowała w Media Park Klinik w Kolonii jako asysta operacyjna. To tam zrobiła badania do doktoratu, który obroniła w 2011 roku. W 2009 roku rozpoczęła specjalizację w Klinice Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i po sześciu latach w 2015 roku uzyskała wymarzony tytuł chirurga plastyka. Pracuje tam do dzisiaj, wykonując zabiegi resekcyjne i rekonstrukcyjne. Jest konsultantką szpitalnego zespołu ds. leczenia ran, a klinicznie i naukowo zajmuje się przeszczepami tłuszczu. Wykłada także chirurgię na Wydziale Lekarskim i English Division GUMed. Jest członkiem takich towarzystw naukowych, jak: Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (PTCHPRiE), International Society od Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS), Rhinoplasty Society od Europe (RSE).

Mężatka i mama dwójki nastolatków – Zosi i Juliana. Razem z mężem pasjonują się kotami, zwłaszcza tymi dwoma, które kręcą się po ich domu. Uwielbia spacery nad morzem i to wcale nie jedynie dlatego, że dzieli ją od niego zaledwie pięćset metrów. Słucha muzyki filmowej. W wolnych chwilach (których nie ma zbyt wiele), ogląda namiętnie seriale kryminalne. Lubi się uczyć języków obcych i nieustannie doskonali angielski na lekcjach online, a także czytając powieści w oryginale. Prawda jest jednak taka, że wszystkie te pasje i tak stoją tuż za jedną – pracą, którą kocha.

Chce, by jej pacjenci BŁYSZCZELI nie tylko urodą, ale przede wszystkim pewnością siebie, radością życia. Nie mogłaby tego ująć lepiej niż Coco Chanel, która twierdziła, że piękno zaczyna się w chwili, kiedy decydujemy się być sobą, albo Sophia Loren, według której nic nie czyni piękniejszym niż wiara we własne piękno.

IZABELA RATNICKA

Przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej i rekonstrukcyjnej twarzy: plastykę powiek górnych i dolnych, plastykę uszu, wycięcia zmian nowotworowych skóry i znamion oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej. Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, wychowanka Kliniki Chirurgii Plastycznej GUMed, niezwykle serdecznie wspominana przez leczonych przez nią pacjentów. Pewnie dlatego, że chirurgia plastyczna to nie tylko jej praca, ale również prawdziwa pasja. Ma niemal obsesję na punkcie jakości wykonywanych procedur, na każdym kroku pilnuje staranności i bezpieczeństwa zabiegów. W trakcie konsultacji zawsze z empatią i zainteresowaniem słucha pacjenta i analizuje jego problemy po to, by dobrać indywidualną i optymalną metodę leczenia.  

Kiedy odwiesza lekarski kitel, wskakuje w sportowe ciuchy i jako fanatyczka kolarstwa szosowego pędzi gdzieś, byle jak najdalej od czterech ścian. Uwielbia muzykę i nie tylko jej słucha, ale też aktywnie podśpiewuje. Są na to świadkowie. Zawsze, ale to zawsze udzielają się innym jej pozytywna energia i uśmiech: w domu, w gabinecie, na rowerowej trasie pewnie też.

Na pytanie o BLASK ma tylko jedną i stanowczą odpowiedź – to po prostu świadomość bycia autentycznym i pewność siebie.

AGNIESZKA BRZEZICKA

Predysponujące do bycia artystką wysokie poczucie estetyki, wyobraźnia, a nade wszystko dbałość o zdrowie i życie pacjenta towarzyszą jej w pracy każdego dnia. Dyplom lekarza zdobyła w Katowicach, a specjalistką chirurgii plastycznej została już nad morzem – w Klinice Chirurgii Plastycznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Codzienna praca na tym oddziale pozwala jej na zdobywanie i pogłębianie doświadczenia zawodowego w szeroko pojętej chirurgii plastycznej, na którą składają się chirurgia rekonstrukcyjna, estetyczna, a także leczenie oparzeń. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kongresach i kursach. Jest autorką i współautorką publikacji naukowych, między innymi w tak ciekawej dziedzinie jak wykorzystanie komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej, w której się specjalizuje. Posiada otwarty przewód doktorski na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, dotyczący zastosowania tych komórek w terapii trudno gojących się ran.

Specjalistka chirurgii plastycznej, pracująca jako chirurg od ponad siedmiu lat. Wśród małych zabiegów chirurgii estetycznej wykonuje m.in. plastykę powiek, lift brwi, korekcję odstających małżowin usznych, modelowanie twarzy i ciała za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej, operacje ginekomastii czy liposukcję.

Niepoprawna optymistka, posiadająca cały zestaw cech, jakich się poszukuje u lekarza, by móc mu w pełni zaufać. Na tej długiej liście empatia to tylko początek. Wolne chwile spędza aktywnie, podróżuje, odkrywając różne zakątki świata.  Uwielbia każdy rodzaj sportu.

 

Uważa, że BLASK jest w każdym z nas, niekiedy tylko trzeba pomóc go wydobyć 🙂

ELŻBIETA KLEIN

Rzeczowa. Rzetelna. Miła – to trzy najczęściej pojawiające się w opiniach Pacjentów przymiotniki. 

Rzeczowa, bo w swoim oryginalnym biogramie użyła (uwaga!) trzech zdań: że absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego ze specjalizacjami: 1 stopień chirurgia ogólna, specjalista chirurgii plastycznej, od 2000 roku; że członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz uczestniczka konferencji i zjazdów naukowych; że pracuje w klinice chirurgii plastycznej w Gdańsku od 2000 roku.

I to w zasadzie mogłoby wystarczyć, a przez dwadzieścia trzy lata zdążyło się nazbierać znacznie więcej pozytywnych opinii i całe mnóstwo wspaniałych przymiotników na jej temat od zadowolonych Pacjentów. Warto jednak wiedzieć, że pani doktor spędza swój wolny czas bardzo aktywnie – uwielbia wyprawy w góry, wyjazdy na narty, wycieczki w egzotyczne miejsca. Jednym słowem, jest ciekawa nie tylko ludzi, ale i świata.

Kiedy się ją pyta o to, jak definiuje BLASK, sypie jak z rękawa „Szymborską”, a oczy jej świecą.

„Spojrzał, dodał mi urody, a ja wzięłam ją jak swoją” 

Joanna Bulicz

Absolwentka kierunku lekarskiego na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego aktualnie poszerzająca swoja wiedzę w trakcie studiów podyplomowych z Medycyny Estetycznej w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Medycyny Anti-aging.

Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) oraz Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Ukończyła niezliczone ilości zaawansowanych szkoleń podczas których nabyła umiejętności praktyczne, pomimo tego nieustannie doskonali swoje umiejętności w ramach kursów, kongresów i szkoleń, by oferować usługi na najwyższym poziomie i z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Oferuje bardzo szeroki zakres wykonywanych zabiegów m.in. z zastosowaniem kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, preparatów autologicznych, silnych stymulatorów tkankowych stosowanych w celu leczenia wiotkości skóry twarzy i ciała czy laseroterapii.

Medycyna estetyczna to przede wszystkim jej pasja. Stosuje jedynie certyfikowane preparaty wysokiej jakości. W swojej pracy przywiązuję szczególną uwagę do naturalnych efektów, aseptyki oraz bezpieczeństwa wykonywanych przez siebie zabiegów.

dr Jonna Bulicz
Renata Malinowska

Renata Malinowska

Specjalistka pielęgniarstwa chirurgicznego z ponad dwudziestoletnim stażem (!) w Klinice Chirurgii Plastycznej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. W klinice Blask odpowiada za opiekę nad Pacjentami, organizację i przebieg zabiegów, przy których również asystuje.

Zaangażowana, doświadczona w swojej pracy, zawsze profesjonalna i pracowita jak mrówka.

W zespole dosłownie niezbędna i to wcale nie tylko dlatego, że jej otwartość i łatwość w nawiązywaniu kontaktów to już cechy owiane legendą. Kiedy nie pracuje w gabinecie, pracuje we własnym ogrodzie, a kiedy zarządzi sobie przerwę od jakiejkolwiek pracy, czyta pasjami literaturę skandynawską.

Lubi, kiedy w gabinecie wszystko błyszczy i bardzo tego pilnuje, a BLASKU w człowieku szuka w jego oczach, znajdując go zawsze u tych, którzy pokochali siebie.

KRYSTYNA DWÓRZNIK

Jako menadżer Kliniki dba o profesjonalną obsługę i zadowolenie Pacjentów oraz marketing i wizerunek tego niezwykłego miejsca. Służy pomocą nie tylko w przygotowaniu do zabiegu, ale wspiera także Pacjentka w okresie rekonwalescencji.  Absolwentka podyplomowych studiów „Zarządzanie firmą” oraz „Treningu kadry kierowniczo-menedżerskiej” na Politechnice Gdańskiej. Może się pochwalić ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w biznesach medycznym i turystycznym. W swojej karierze prowadziła wiele interdyscyplinarnych projektów, które znalazły uznanie na forum międzynarodowym – m.in. Puchar Europy w triathlonie oraz Puchar Świata w jeździe szybkiej na rolkach. Od ponad dekady koordynuje organizację Gdańskiego Maratonu Sierpniowego na rolkach.  Niezastąpiona organizatorka przedsięwzięć tworzonych z myślą o kobietach, dla których dbałość o swoje zdrowie, ciało i umysł stanowią świadomy wybór i styl życia.

Pasjonatka fit-koktajli i zdrowego odżywiania, po godzinach trener medyczny i instruktorka fitness. Zakochana w tanecznych rytmach bachaty.

Od zawsze uważa, że BLASK to po prostu coś, czym emanujemy na zewnątrz, to poczucie bycia piękną i silną przede wszystkim dla siebie.